Як правильно провітрювати групові осередки та інші приміщення дитсадка

  📢 Неправильне провітрювання не лише не принесе користі, а й може зашкодити — спричинити сонливість, головний біль, втому. Тож провітрюймо правильно за будь-якої пори року й погоди, а в спекотні дні — і поготів! Допоможе у цьому запропонована далі інструкція.


📌 Провітрюйте після занять. Якщо завершилися заняття у груповій кімнаті, музичній або спортивній залі — одразу провітріть ці приміщення.

📌 Стежте за тривалість провітрювання. Наскрізне або кутове провітрювання проводьте кожні 1,5—2 год тривалістю не менше 10 хв. У спальнях робіть наскрізне провітрювання до та після сну дітей.

У теплу пору року в приміщеннях із постійним перебуванням дітей забезпечте широкий доступ свіжого повітря через однобічне провітрювання приміщень у присутності дітей.


У холодну пору року провітрювання треба закінчити не пізніше ніж за 30 хв до приходу дітей із занять або з прогулянки та за 30 хв до сну. Під час сну можна забезпечити доступ свіжого повітря з однієї сторони приміщення, але за 30 хв до підйому дітей його треба припинити.


Візьміть за правило: що нижча температура повітря за вікном та що сильніший вітер, то коротшим має бути час провітрювання.


📌 Не провітрюйте через туалетні кімнати. Це заборонено. Керуємося п. 2 розд. 6 Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ від 24.03. 2016 № 234.

📌 Стежте, щоб двері між приміщеннями з різними температурними режимами були зачинені. Не залишайте двері навстіж між приміщенням і теплим переходом. Провітрюйте їх за допомогою відчинених навстіж вікон.

📌 Провітрюйте за будь-якої погоди. Дощ — не причина, щоб відмовити в доступі свіжого повітря. Протягом дня тепле повітря всередині приміщення так насичується вологою, що навіть у сильний дощ його ліпше замінити на більш насичене киснем вуличне повітря.

📌 Використовуйте термометри для контролю. Щоб контролювати температуру повітря, користуйтеся кімнатними термометрами. Розмістіть їх на висоті 0,8—1,2 м від підлоги, залежно від зросту дітей.

Більше порад, як створити у дитсадку безпечні умови для дітей — у пораднику для вихователів «Подбайте про безпеку дітей». Його розроблено в межах проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізувала Асоціація працівників дошкільної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти.


Коментарі