👪💒 Запропонуйте дітям рухливі ігри, в яких вони за зразком мають наслідувати дії дорослого. Такі ігри сприяють тому, що у дітей формується вміння володіти собою та своїми рухами, а також розвивають їхню розкутість і пластичність.
Стаття до теми
Як розподілити рухливі ігри, щоб діти не перевтомилися: поради 🔜
«Мавпочка / Дзеркало»
Дорослий показує дітям різні рухи. Вони мають їх повторити, як мавпочка чи відображення у дзеркалі. Зауважте, що виконувати дії потрібно якомога точніше.
Варіанти цієї гри:
Дорослий виконує вправу в парі з дитиною, а інші діти спостерігають за ними і кажуть «правильно чи неправильно», «встигає мавпочка чи ні» тощо.
Двоє дітей виконують вправу в парі, а третя дитина спостерігає і коментує правильність відтворення рухів. Потім діти міняються ролями.
Дитина повторює за дорослим не один рух, а два чи три поспіль.«Роби, як я»
Діти повторюють під музику танцювальні рухи, які показують казкові герої. Робити це слід якомога точніше.
«Не вірю своїм вухам»
Гра так називається, бо дітям потрібно уважно дивитися на дорослого й повторювати те, що він показує, а не те, що просить зробити. Наприклад, ви кажете «ніс», а торкаєтеся до вуха. Що дитина має зробити? Торкнутися вуха.
Варіанти гри:
Дорослий виконує вправу в парі з дитиною, а інші діти спостерігають за ними і кажуть «правильно» чи «неправильно».
Двоє дітей виконують вправу в парі, а третя дитина спостерігає та коментує правильність відтворення рухів. Потім діти міняються ролями.«Замри»
Гра сприяє розвитку в дітей вміння регулювати свої рухи: змінювати за змістом, гальмувати й активізувати за сигналом, точно відтворювати дії за зразком.
Варіанти гри:
Дитина виконує рухи за сигналом дорослого. На «замри» зупиняється і не рухається, а на «танцюй» виконує рухи під музику, які показує дорослий. Дитина має уважно слухати музику й слова дорослого, точно виконувати рухи за його сигналом.
Коли звучить музика, дитина помаленьку бігає в довільному напрямку. Щойно музика стихає, дитина також зупиняється і завмирає у тій позі, яку бачить на екрані чи на картинці. Дитина має уважно слухати музику, вчасно змінювати свої рухи, чітко повторювати жести на картинках.Примітка. Ігри наведено з посібника для вихователів і батьків «Вчимо дитину діяти довільно». Автор — Ірина Соловйова. Посібник розроблено в межах проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізувала Асоціація працівників дошкільної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Коментарі
Дописати коментар